Kadra Glanik

Aleksandra Drygas – pedagog, arteterapeutka

W „Mrowisku” pracuję od 2014 roku, zaczynając swoją współpracę jako streetworker w projekcie Streetbus. Aktualnie oprócz pracy w tym projekcie, jestem kierowniczką Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej "Glanik”. Moje zadania to koordynowanie działań Centrum oraz realizacja projektów profilaktycznych.

W pracy bardzo ważne dla mnie jest rozbudzanie pasji u dzieci i młodzieży, zachęcanie do różnorodnych działań, w tym woluntarystycznych oraz na rzecz lokalnej społeczności. Chcę też pokazać piękno tego świata, wyrażające się w różnych formach.

Moje zainteresowania to podróże – zarówno te dalsze, jak i te po okolicy. Z podróżami związana jest też moja druga pasja – fotografia. Dzięki niej mogę utrwalić te momenty, które podczas podróży mnie zachwycą lub zaciekawią i w ten sposób mogę się tym podzielić z bliskimi. Ponadto uwielbiam tańczyć oraz śpiewać – te pasje realizuję ucząc się flamenco oraz śpiewając w chórze gospel.

Iga Erlichowska – Psycholog, socjoterapeutka

W Mrowisku rozwijam się od 2013 r. zarówno jako psycholog, jak i jako osoba. Początkowo pracowałam jako realizatorka programów profilaktycznych, później dodatkowo objęłam stanowisko Streetworkera na paru dzielnicach Gdańska, a od 2016 r. jestem psychologiem i wychowawcą w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej „Glanik”.

Koordynuję również wszelkie kwestie związane z wolontariatem i praktykami oraz opiekuję się projektem W.E.N.A za FREE.

Praca z dziećmi i młodzieżą nieustannie dostarcza mi bodźców do stawania się lepszą wersją siebie samej, a co za tym idzie – lepszym dorosłym. Wierzę, że potrzebujemy innych by wzrastać.

Uwielbiam książki, wędrówki i przyrodę.

Katarzyna Glapiak- logopedka, oligofrenopedagożka, neurologopedagożka

Od ponad 20 lat uczę i pomagam prawidłowo mówić. Stawiam diagnozy, sporządzam opinie i prowadzę terapię. Jestem oligofrenopedagogiem, logopedą, neurologopedą, specjalistą od emisji i higieny głosu. Pracuję z dziećmi i młodzieżą, a także z dorosłymi i seniorami. Wspieram pacjentów wymagających alternatywnej metody komunikacji.

Zajmuję się rehabilitacją osób po wylewach i udarach. Trenuję ludzi pracujących głosem. Pracuję w oświacie i służbie zdrowia. Od niedawna w Mrowisku. Robię wiele rzeczy, w wielu miejscach, które określić można jednym, prostym zdaniem: prowadzę kompleksową terapię mowy. W wolnych chwilach ćwiczę robienie: dziubków, rurek, łyżeczek, motylków i innych wygibasów językowych.

Stanisława Grochowska – pedagog resocjalizacyjny, terapeuta pedagogiczny

Pracuję w placówce wsparcia dziennego „Glanik” gdzie jestem wychowawczynią i prowadzę zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Jestem miłośniczką przyrody i dobrej kuchni. Na sercu zawsze leży mi dobro dzieci. Ważne dla mnie są wzajemne relacje oparte na szacunku do ludzi i środowiska naturalnego.