Kadra Reduta

Inga Krupska – pedagog, doradca zawodowy, coach

Kieruję Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej "Centrum Reduta"

W „Mrowisku” pracuję od 2010 roku. W Reducie głównie zajmuję się doradztwem rodzinnym. Poza tym koordynuję i realizuję projekty profilaktyczne i rozwojowe, prowadzę szkolenia oraz rekomendowany Program Wzmacniania Rodziny.

Ważne jest dla mnie aby przekazywać młodzieży takie wartości jak wzajemny szacunek, tolerancja, akceptacja, otwartość na innych oraz szacunek dla zwierząt.

Uwielbiam jeździć na nartach, na rowerze MTB po pięknym trójmiejskim parku krajobrazowym oraz odkrywać nowe szlaki górskie. Jestem właścicielką wyżła weimarskiego. Kocham podróże te bliskie i bardzo dalekie. To podczas podróży „ładuję akumulatory” i za każdym razem przekonuję się jak dużą wartością jest różnorodność. Podróż to dla mnie również odkrywanie siebie, wychodzenie poza swoją strefę komfortu, przełamywanie stereotypów kulturowych, to stawanie się bogatszym.

Dagmara Grochowina – pedagog

Ukończyłam studia na kierunku praca socjalna oraz edukacja wczesnoszkolna z arteterapią. W Mrowisku jestem pedagogiem/wychowawcą pracującym w Reducie, gdzie staram się o dobre relacje między młodzieżą, jednocześnie wspierając ich rozwój. Interesuje się sposobami i możliwościami wyrazu poprzez sztukę i muzykę. Lubię kontakt z naturą, interesuję się minimalizmem i ruchem less/zero waste oraz ćwiczę jogę.

Małgorzata Białogłowska

Gosia Białogłowska – pedagog, koordynatorka działań artystycznych

W Mrowisku jestem wychowawcą, pedagogiem. Dodatkowo prowadzę również zajęcia teatralne, na których młodzież, poprzez zabawę, pracuje nad warsztatem aktorskim, zajęcia artystyczne – plastyczne,które rozwijają wyobraźnie, kreatywność i uwrażliwiają na niezwykłość świata. Prywatnie jestem właścicielką firmy: Kolektyw Artystyczny – pracowni, w której powstają ręcznie malowane ceramiki, a także obrazy i grafiki komputerowe. Ponadto tańczę flamenco i piszę bajki. Uwielbiam młodzież. Uważam, że zmiany są możliwe niezależnie od wcześniej podjętych wyborów, a jeśli ktoś ma pasję to osiągnięcie celu jest tylko kwestią czasu.

Aleksandra Chrupek -psycholog, terapeutka

Jestem psychologiem, certyfikowaną specjalistką psychoterapii uzależnień.

Z Mrowiskiem jestem związana od 2010 roku. W Reducie zaczęłam pracę jako wychowawca niemal od samego początku jej powstania.

Aktualnie zapewniam wsparcie młodym ludziom, którzy potrzebują rozmowy, możliwości omówienia swojej sytuacji oraz pomocy w radzeniu sobie ze swoimi sprawami.

Praca z młodzieżą to moja pasja.

Błażej Pawlina

Błażej Pawlina – pedagog, muzyk, nauczyciel

Uwielbiam pracę z ludźmi, obcowanie z nimi, poznawanie ich. Jest to dla mnie inspirujące i motywujące do działania na tyle, że chce się rano wstawać.

Rozmowa, zrozumienie, wspólna zabawa i muzykowanie to dla mnie wielka radość a budowanie więzi i relacji wzajemnych jest dla mnie podstawowym sensem.

W „Centrum Reduta” już od kilku lat prowadzę zajęcia muzyczne.

Prywatnie uwielbiam grać, komponować, patrzeć na rozwój, otwarcie i przemianę moich uczniów, gorącą pikantną czekoladę, odrzut motocyklem, pizzę, Hiszpanię, podróże dalekie i bliskie, poznawać, doświadczać, smakować, widzieć i czuć  szczęście w drugim człowiek.

Joanna Werner – pedagog, socjoterapeutka

Jestem pedagogiem, socjoterapeutką i oligofrenopedagogiem. W Mrowisku prowadzę terapię pedagogiczną. Na co dzień pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel wczesnoszkolny i pedagog szkolny i dodatkowo w szkole policealnej gdzie uczę z zakresu psychologii i pedagogiki.

Jestem osobą otwartą, która uwielbia słuchać innych oraz dzielić się ciepłą i dobrą energią.

Moja praca to pasja,codzienny kontakt z dziećmi i młodzieżą cały czas uczy mnie czegoś nowego

Po pracy energię czerpię z moich pupili: mojego psa i kotów, odkrywania nowych miejsc oraz kontaktu z najbliższymi. Kocham wszystkie zwierzęta.

Od 10 lat jestem wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie. Dzięki niej wiem, że jeśli się czegoś mocno pragnie, o czymś się marzy z całych sił, to właśnie to się osiąga. Wiem, że marzenia się spełniają i że „żyć znaczy marzyć".

Obserwując świat, mam potężne marzenie, byśmy wszyscy wyznawali takie wartości jak: tolerancja wobec siebie nawzajem, byśmy umieli bardziej znosić odmienność innych, akceptować ją, a nawet z niej czerpać. Byśmy umieli ze sobą rozmawiać, rozwiązywać konflikty i szanować się.

Paweł Kowalkowski – trener, realizator zajęć sportowych

Na co dzień jestem nauczycielem wychowania fizycznego w jednej z gdańskich szkół oraz trenerem piłki ręcznej, natomiast w Mrowisku jestem odpowiedzialny za zajęcia sportowe. Moją pasją od zawsze był sport oraz aktywność fizyczna i te elementy codziennego życia staram się przekazać młodym ludziom. To co daje mi energię do działania to możliwość obserwacji jak młodzież się rozwija i jak czerpie radość z uprawiania sportu. Na co dzień uprawiam crossfit, lubię też wycieczki rowerowe. Niestety mam też pewną wadę, strasznie lubię słodycze 🙂