Mówią o nas

Poniżej wypowiedzi naszych wolontariuszy, obecnych i byłych. Zachęcamy do poczytania, dlaczego warto do nas wpaść.

Jestem Ola. Jestem świeżą wolontariuszką w Glaniku. Uwielbiam energię, jaką emanują dzieci. Czasem jest jej tak dużo, że nie można jej opanować, ale to bardzo uczy cierpliwości i pokory. Bycie w świetlicy jest potrzebne tym dzieciom i to jest tu najfajniejsze. Każdy człowiek lubi być potrzebny.

Wolontariuszem jestem od niedawna, jednak czuję się jakbym była tu od zawsze. Przychodząc tu mam świadomość tego, że nie tylko pomagam innym, ale także sobie. Czuję się tak jakbym należała do tego miejsca, a kadra i wychowankowie to jedna wielka rodzina. Satysfakcja, jaką odczuwam za każdym razem, gdy kończę dzień jest nieporównywalna z niczym innym. Wolontariat utwierdził mnie w decyzjach dotyczących mojego życia i przyszłości. Przyjście tu było najlepszą rzeczą, jaka mnie spotkała.

Jestem wolontariuszem w sopockim Mocie od 5 lat. Wolontariat pozwolił mi poznać wielu ludzi, których inaczej bym nie poznał. Dał mi nie jedną lekcję pokory i pozwolił rozwinąć umiejętności improwizacji, ale nudno nie jest.

Hej, jestem wolontariuszką w TPS Mrowisko już od ponad roku. Chodzę do Centrum Reduta niemal codziennie. To miejsce stało się moim drugim domem, a uczęszczająca tam młodzież moją rodziną. Pomagam w nauce, aktywnie uczestniczę w planie dnia i staram się poprzez poznanie innych poznać Samą siebie. Przez ten rok bardzo się zmieniłam. Dużo się nauczyłam i upewniłam się, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu. Mrowisko pomogło mi odkryć siebie. Serdecznie polecam każdemu, kto che pomóc innym i dowiedzieć się czegoś o sobie.

Witam, My nam eis Jenny. I am from Germany. I am doing a internship by “Glanik” Since three month I am a past of this organization and I will stay a more months. First I have to stay it was not so easy for me, because my polish wasn’t that good. That after a couple of weeks, it wasn’t any more a problem. I just can say I am very happy about my decision to go to Poland and of course to Glanik. It is a loud, colourfull and very friendly place. You immediately feel ljke home. The kids are very open for new people! Here you can experience many things. We do art, music, dancing, sport and pedagogies games. I love this place, just came and visit us!

W Glaniku działam od roku prowadząc zajęcia plastyczne. Doświadczenia które daje ten wolontariat, kontakt z dziećmi, które tutaj spotykamy jest naprawdę wyjątkowy. Każde z nich jest inne, każde ma swoją historię, która przez nie przemawia. Jako wolontariusze stajemy się częścią historii i tak jak one wnoszą w naszą rzeczywistość swój szczery uśmiech i autentyczną sympatię tak samo my wnosimy w ich życie coś z czego możemy nawet nie zdawac sobie sprawy. Możemy kształtować to kim będą na swój własny wyjątkowy sposób i to jest naprawdę wspaniałe.

Jestem Tomasz, zajmuje się wolontariatem od kilku tygodni. To ciekawe i edukacyjne spędzanie czasu. Widok uśmiechniętego dziecka jest bezcenne. Po części traktuję podopiecznych jak młodsze rodzeństwo i chciałbym aby mieli spokojne i wesołe życie. Jak masz wolny czas i chciałbyś razem z całą ekipą wolontariuszy pomagać dzieciom to zapraszamy.