WENA ZA FREE

„W.E.N.A ZA FREE” to projekt będący połączeniem promocji wolontariatu i podnoszeniem kompetencji wolontariuszy poprzez prowadzenie cyklicznych zebrań, szkoleń i warsztatów. W celu przygotowania wolontariuszy do realizacji powierzonych zadań oraz zdobycia doświadczenia. Nazwa projektu symbolizuję obopólną wymianę doświadczeń. Wolontariusz będący źródłem inspiracji i wyjątkowości wnosi swoje pomysły, dzieli się pasją, poświęca swój czas, jednocześnie sam dostaje w zamian możliwość rozwoju. Jest to piąta edycja projektu.

W.E.N.A to:

Wolontariusze,
Energia,
Nauka,
Aspiracje.

FREE oznacza otwartość na nowych ludzi bez ograniczeń ze względu na wiek, płeć, wykształcenie, doświadczenie, sytuację materialną i inne.

W roku 2011 w konkursie „Aktywni w Mieście” organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej ”Mrowisko – Glanik” otrzymało nagrodę w kategorii Organizacja Przyjazna Wolontariuszom.
W 2013 roku również w konkursie „Aktywni w Mieście” w kategorii Wolontariuszka Roku nagrodę zdobyła Małgorzata Janowska wolontariuszka w ośrodku przy ul. Waryńskiego 45.
W roku 2014 w konkursie „Aktywni w Mieście” organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w kategorii Koordynatorka Wolontariuszy została Alicja Straszyńska
W 2015 roku również w konkursie „Aktywni w Mieście” w kategorii Wolontariuszka Roku wyróżnienie zdobyła Estera Wielgat wolontariuszka w ośrodku przy ul. Waryńskiego 45.

W.E.N.A za FREE V – 2019r.
Projekt rozpoczynamy spotkaniem inauguracyjnym w maju.
Inne planowane spotkania to:
- 3 szkolenia o tematyce skierowanej na pracę z dziećmi i młodzieżą,
- superwizja,
- Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
Pozdrawiam
Iga Erlichowska

Aktualności

WENA za free na lodzie

W listopadzie w ramach projektu Wena za Free finansowanego przez Urząd Miasta Gdańsk odbyło się wyjście na łyżwy, podczas którego mieliśmy świetną okazję do zabawy. Okazało się, że jazda na łyżwach nie jest wcale prosta, ale za to bardzo przyjemna, gdy jest się zgraną ekipą. Wówczas nauka jazdy tyłem nie jest straszna. 🙂

WENA ZA FREE na kręgielni

Dnia 21.10.15 w ramach projektu Wena za Free finansowanego przez Urząd Miasta Gdańsk odbyło się wyjście wolontariuszy na kręgle. Jak widać na zdjęciach zabawa była udana, nie liczyły się wyniki a wspólnie spędzony czas.